درباره ما

کارخانه تولیدات موزائیک هخامنش در سال 1381 با مدیریت مهندس فرشاد استوان و مهندس مهدی شیخی تاسیس و در سال 1387 جهت ارتقاء کیفیت تولیدات خود نسبت به راه اندازی خط تولید انواع موزائیک بصورت تمام اتوماتیک ، ساخت کشور ایتالیا اقدام نمود.
این کارخانه در زمینه تولید موزائیک های ویبره و پرسی با ماشین آلات تمام اتوماتیک در ابعاد 40×20 ،40×40 ، 60×30 در انواع گرانیتی ، واش بتن و تایلهای بتنی نامنظم با ظرفیت تولید روزانه 2000 متر مربع فعالیت می کند.
تولیدات این شرکت با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه موجود در بازار جهت فرش پارکها ، پیاده روها ، ویلاها و پارکینگ ها می باشد و با توجه به نیاز مشتریان گرامی نسبت به جمع آوری و تولید انواع موزائیک اعم از پرسی و ویبره در یک واحد تولیدی اقدام نموده است.
موزائیک هخامنش از سال 1399 جهت ارتقاء کیفی تولیدات و افزایش کیفیت ساب خط تولید پرس اتوماتیک خود را بروزرسانی کرد و خط تولید اتوماتیک دیگری برای تولید موزاییک های پلیمری و بتن اکسپوز راه اندازی گردید.

1-ابعاد موزائيك هاى توليدى 40×20 ، 40×40 و 60×30 سانتيمتر مى باشد.

2-اندازه هاى موزائيك دقيق و تلورانس ابعاد صفر مى باشد.

3-موزائيك ها به وسيله ماشين آلات تمام اتوماتيك ساخت كشورايتاليا و توسط متخصصين فنى و كار آزموده ايرانى در اين رشته توليد شده.

4-مواد اوليه به كار گرفته شده در موزائيك ها از بهترين نوع سنگ هاى طبيعى موجود در ايران، بخصوص معادن غنى استانهاى يزد و اصفهان انتخاب مى شوند و در ساخت از هيچ گونه موادى كه باعث كاهش استحكام آنها مى گردد استفاده نمى شود.

5-در فرمول مصرف مواد و همچنين ساخت موزائيك از كليه ضوابط استاندارد ايران از نظر ترك موئى، ترك دانه، شبكه موئى، پريدگى، شوره زدن (سفيدك)، پوسته شدن، تابيدگى، يكنواختى ضخامت قشر رويه، ميانگين ابعاد و رويه ميانگين ابعاد و ضخامت، مقاومت فشارى، خمشى، سايشى و ديگر موارد رعايت گرديده، و آزمايشات موجود در تمام موارد نمايانگر برترى توليدات اين كارخانه نسبت به استاندارد تعيين شده آلمان و ايران مى باشد.

6-موزائيك ها با دستگاه پرس معادل 480 تن به صورت تمام اتوماتيك تحت فشار قرار مى گيرند و در نتيجه از ايجاد حفره هاى ريز داخل موزائيك جلوگيرى بعمل مى آيد و اين عمل درصد رطوبت گيرى محصولات را پائين آورده كه از استانداردهاى تعيين شده برترى دارد و در نتيجه عدم جذب آب٬ آنها را در مقابل سرما و يخبندان زياد، بسيار مقاوم مى سازد.

7-قطر موزائيك، شامل دو لايه تقريباً مساوى مى باشد. لايه اول سيمان، سنگ نمره بندى و پودر سنگ و لايه دوم را تركيبى از ماسه و سيمان تشكيل مى دهد.

8-موزائيك ها به مدت 48 ساعت در اتاقهاى بخار قرار گرفته تا خشك و مقاوم گردند. اين عمل باعث استحكام بيشتر محصول مى شود.

9-موزائيك ها فاقد تلورانس ابعاد و ناگونيايى بوده و لذا مى توان بدون درز در كف و نما استفاده نمود.

10-سطح موزائيك ها تابيدگى نداشته و بوسيله ماشين آلات ساب تمام اتوماتيك سائيده شده كه صيقلى و بسيار زيبا مى گردد.

برخی از پروژه های برتر انجام شده:
– شهرداری شیراز
– پروژه خانه سازی پتروشیمی مبین عسلویه
– پروژه نظام مهندسی 1 صدرا
– پروژه شرکت سرمایه گذاری مسکن
– پروژه دانشگاه صنعتی شیراز
– پروژه دانشگاه آزاد فسا
– پروژه دانشگاه علوم پزشکی فسا
– پروژه دانشگاه زاهد شهر فسا
– شهرداری گچساران
– شهرداری جهرم
– شهرداری بندر ریگ
– شهرداری خرامه
– پروژه باشگاه بانک صادرات شیراز
– پروژه هیئت علمی دانشگاه شیراز
– پروژه مجتمع تجاری امیرکبیر شیراز
– پروژه های نوسازی مدارس استان فارس
– پروژه برج میلاد شیراز
– پروژه نمایندگی ایران خودرو – بیات
– پروژه نمایندگی ایران خودرو – تسلیم
– پروژه نمایندگی ایران خودرو جهرم – شیرزاد
و …